19th Ave New York, NY 95822, USA
Baştan Aşağı Konsept Tasarımı

Hills Coffee & Food Studio ile birlikte gerçekleştirdiğimiz tasarım sürecimiz; tam manasıyla gerçek bir özveri, emek ve pozitif iletişimden geçmekteydi. Bu süreçte emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım.

Bu sebepten olacaktır ki tüm konsept için geçirdiğimiz süre altı aylık süre zarfında tamamlandı. Restoranın ismi; “Beverly Hills”den gelmekteydi. Bu isim çalışması bile neredeyse 1 aylık zaman sürecinde belli oldu.

Tasarım sürecine tabi ilk olarak marka konumlandırması ve imaj yönetimi ile başladım. Bu noktadan sonrada bir çok Grafik Tasarımcı gibi Logo tasarımını oluşturmakla ilk tasarımımı noktalamış oldum.

Marka için en kısa tabir; “Diğerlerinden ayırt edicilik niteliği barındıran” tabiridir.

Tasarım konsepti belirlenmişti ve müşteri portföyü, verilmek istenen hizmet biçimi, mekandaki algılar (ki burada değerli bir iç mimar ile istişarelerimiz de oldu) fiyat politikası dışında bir çok değerin neler olacağını en başta planlamıştık.

Mekan sahibi tasarım sürecinde “çay 1 lira olacak” demesine rağmen fiyat politikasını başta belirtmeyince işler bitmeye yakın “çay burada 10 lira herhalde” denmeye başlamıştı.

Bu başta belirlenmemiş bir sorun olmasına rağmen mekan tamamlandığında aslında müşterinin çevre potansiyeli ile işlerine yarayan bir hataya dönüşmüştü..

Bu sürecin bana öğrettikleri ile birlikte ben de müşterimin algısında ki 1’i 10 yapmış olmanın haklı gururunu yaşamaktaydım.

Devamı Aşağıdadır..

Proje Künyesi
Marka / Müşteri
Hills Coffee & Food Studio
Kategori
Marka Konsept Tasarımı
Başlıklar
Logo Tasarımı, Kurumsal Kimlik Tasarımları, Duvar Görselleri, Restoran Materyallerinin Tasarımı
Hizmet Sağlanan
GeyiG Ajans

Logo tasarımını tamamladıktan sonra; kartvizit, antetli kağıt, fatura, zarf gibi matbuu evrak tasarımlarına başlayıp tamamladım.

Bu süreçten sonra daha eğlenceli olan kısma yani peçete illüstrasyon çizimleri, davetkar ve yaratıcı sadakat kartı tasarımı, bardak altlığı ve karton bardak tasarımları, davetiye ve tanıtım afiş tasarımları, duvar illüstrasyonları gibi mekan görseline kadar yaratıcı tasarımlarla sürece devam ettim.

Üretime geçmemiş ancak benim halen daha beğenerek tasarladığım bir kaç tasarımı da aşağıya ekliyorum.