Şile / İstanbul

Öncelikle İnsan olarak; yaşadğım yerlerin iyi durmasına ve temiz görünmesine özen gösteren biriyim. Bu sebeple elimden gelen işleri de yaşadığım her alanda değerlendirerek yaşam kalitemi arttırmaya yönelik, göz zevkime uygun biçimde yenilemekten de hiç erinmedim.

Bugün yaşadığımız evimizin yapı ve konumu ne kadar güzel olsa da daha önceden oturan kiracıların ev ile ilgilenmemesinden sebep; bir çok yeri eskimiş, çürümüş ve bakıma muhtaç hale gelmiş. Bir yere bakarsan orası da sana bakar.. mantığı ile yola çıkarak kirada oturduğum yerler dahil “Tasarımcı” kimliğim ile yeniden tasarlıyorum.

Şuanda oturduğumuz evimizin bahçesinde bulunan eski bir çardak vardı ve biz buraya taşındığımızda bahçe duvarlarına yaslanmış halde çökük duruyordu. O dönem çardağın çürümüş ahşap kalas ayaklarını söküp yerine hurda demirden güçlü silindir ayaklarla sabitledik ve üst kısma güçlendirecek kalaslar monte ettik. Ancak;

Kışın yağan yoğun kar sebebi ile üst kısmında çürük olan bölümlerden çöktü. Çardağın tasarımını makul bir ücretle ve tasarımcı kimliğimle baştan tasarlayarak yenileme işlemine başladım. Bu ve bunun gibi bir takım süreçleri geçmişte gerçekleştirmiş olsam da artık bunları video biçiminde içeriklere dönüştürerek herkesin izlemesine sunuyorum.

Keyifli Seyirler

bir yorum bırakın