ONUR KİMDİR

Here's What We Do Better

TASARIMCIDIR
... Tasarımcısıdır diyemiyorum çünkü tasarımın birbirleri ile ciddi bağlantıları olduğunu görüyorum. Hayatım içerisinde gerçekleştirdiğim; Ürün Tasarımları, Kurumsal Kimlik Tasarımları, Web Sitesi Tasarımları, Marka Tanıtım Tasarımları, Reklam Tasarımları gibi bir çok tasarımın direkt olmasa da dolaylı yoldan birbirleri ile bağlantıları bulunmakta ve bir tasarıma odaklandığınızda diğerleri ile alakalı en azından biraz bilgi birikiminiz olmak durumunda.. Bu kavramların hepsini tasarladığım için ...'sız sadece tasarımcıyım.
REKLAMCIDIR
Meslek türleri gibi yaratıcı fikirlerin de kullanım açısından türleri bulunur. Bazen aykırı ve dikkat çekici fikirler ürünleştirilemez veya bir afişte sergilediğinizde gerekli etkileşimi kuramaz.. Bu sebeptendir sanırım biraz da reklamcıyımdır.. Reklamcılık aslında benim için fikrin tasarımıdır. 2007 yılında başlayan bu süreçte; butik ve kurumsal bir çok tasarıma farklı markalar altında imza attım ve 2018 yılı itibariyle GeyiG Ajans'ı Kurdum. Artık ben de Ajans Başkanı oldum..
GELİŞTİRİCİDİR Geliştirmeyede Kendinden Başlar
Geliştiriciyimdir ama önce kendimi.. Bu konuda bile tasarım kendisini göstermekte.. Bir işi yapmadan önce tasarlarım, bir projeye başlamadan süreci tasarlarım, dijital veya üretim fark etmeksizin üretim sürecini önce tasarlarım. Bu tasarım bende veya süreçte eksikliklerimi gösterir ve böylece bu konuda kendimi geliştirerek operasyonları güvenle sürdürebilirim.
KAMERA ÖNÜNÜ VE ARKASINI SEVER
Prodüksiyon sihirli bir icat gibi.. hiç olmayacak şeyleri olmuşçasına gösterip izleyicileri heyecanlandırabiliyorsunuz. Kurgu & Montaj hele ki CGI inanılmaz olaylar.. Kamera arkası düşünüldüğünden çok daha enteresan bir yer.. Peki ya kamera önü.. Kamerada kendimi görmekten hoşlanıyorum ama oyunculuk apayrı bir konu.. Duyguyu gözlerde göstermek, karşındakine iletmek, tamperamanı içeriden gıdıklayabilmektir..
MÜZİSYENDİR
Çocukluğumda konuşmayı sökmeden önce duvarlara araba çizmiş bile olsam, enstrümanlarla da aram oldukça iyi olmuştur. 6 aylık bağlama kursu ve sonrasında evde kendi kendime öğrendiğim ritim gitar serüvenimle, kumsallarda gitar çalan o çocuk rozeti bir dönem göğsümde dalgalanmıştır. Sonrasında bu sürece bir de söz yazarlığı da eklenince, kendime ve duygularıma ait bir takım kayıtlar hayat bulmuş oldu.. Kim bilir belki yakında amatör klipler de çekmeye başlarım, ne dersiniz ?
SPİRİTÜEL BİRİDİR.
Bir şeylerin gerçek manasını görmek için içsel gözümüzle görmeyi de bilmek gerekir. Hele ki bu sanat veya tasarımsa.. Yaradılmiş her şeyin ez az bir varoluş sebebi vardır. Bİr tasarımcının da ortaya koyacağı yeni bir biçimin de en azın bir varoluş sebebi olması kaçınılmazdır. Peki bu sebep ne kadar önemlidir? Bir kazanç sağlamak bile karşılıklı olması durumunda faydalıdır. Peki ya kazançtan önce toplumsal fayda sağlarsa neler olur?